Strokovno predavanje gluten v prehranskih izdelkih Breda Kojc 2009 1V soboto, 31. januarja ob 11. uri je v prostorih Zdraviliškega doma v Termah Zreče potekalo predavanje diplomirane medicinske sestre Brede Kojc Gluten v prehranskih izdelkih. Zanimanje za predavanje je bilo veliko. Udeležilo se ga je tudi nekaj članov bolnikov, ki niso še člani društva. Predavanje nam je osvetlilo vse pasti, ki jih deklaracije skrivajo in pri katerih je potrebno biti previden. Zlasti na novo odkriti bolniki s celiakijo so bili zelo zadovoljni z novimi informacijami, ki so vodič pri nakupu hrane. Breda Kojc se je honorarju odpovedala v korist Podružnice Celje.

Po predavanju je sledilo brezglutensko kosilo v hotelu.