Tecaj peke potice brez glutena 1Tokrat smo se odločili, da še pred velikonočnimi prazniki članom omogočimo pridobivanje izkušenj s peko potice. Recepte je pripravila kar naša članica Marija Kališnik, ki je tečaj tudi vodila. Pod njenim budnim očesom smo udeleženci z velikim zanosom pripravljali testo in “filo”. Na priloženih slikah si lahko ogledate, kako delovni smo bili.

Pripravili smo orehovo in kokosovo potico ter šarkelj. Ko smo vse tri dobrote začeli peči, smo iz preostalih sestavin zamesili še testo za piškote. Na koncu smo seveda naše slastne umetnine tudi poskusili. Še enkrat se zahvaljujemo Mariji, ki je tečaj vodila kot prava profesionalka.