Mednarodni dan celiakije in predavanje o celiakiji 2Pri podružnici za Gorenjsko smo na mednarodni dan celiakije za člane pripravili strokovno predavanje dr. Martine Tine Šavs Požek z naslovom »Odkrivanje in zdravljenje celiakije«. Tako smo lahko prisluhnili predavanju o oblikah in simptomih celiakije ter zdravljenju. Posebna pozornost je bila namenjena atipičnim oblikam celiakije, ki je za diagnosticiranje pogosto dolgotrajna. Ob koncu pa je dr. Požek odgovarjala tudi na vprašanja članov.

Po predavanju je sledil voden ogled mesta Kranj. Po starem delu mesta nas je ob razlagi znamenitosti, nastanka mesta ter seveda Prešernu in Bleiweisu vodila predstavnica Zavoda za turizem Kranj, ogledali pa smo si tudi barvarno.

Dan smo zaključili s kosilom, prijetnim druženjem in izraženo željo članov, da takšna srečanja še pripravimo.

Kontakt

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  +386 (0)59 035 035 (Partizanska cesta)
  +386 (0)2 300 63 50 (Ljubljanska ulica)
  +386 (0)2 300 63 51 (Faks)
  Ljubljanska ulica 5 | 2000 Maribor

Delovni čas pisarne SDC
Pon - Pet: od 09.00 do 13.00
 

Povežite se z nami