Predavanje o dieti brez glutena in navskrižnih kontaminacijah

V torek, 3. 3. 2015, smo na Pediatrični kliniki v Ljubljani poslušali predavanje o dieti brez glutena in navskrižnih kontaminacijah z glutenom, na katere je potrebno pri dieti paziti. To je glavna tematika, ki zanima vsakega bolnika s celiakijo. Predaval je mladi raziskovalec na Pediatrični kliniki v Ljubljani Evegen Benedik, univ. dipl. inž. živil. tehnol., ki je razložil kaj je celiakija, kaj je gluten, značilnosti diete brez glutena, še posebej pa je opozoril na primere navskrižne kontaminacije z glutenom in kako se jim izogniti. Na koncu je predstavil tudi uporabo modernih tehnologij pri dieti brez glutena, tako lahko na primer z aplikacijo na pametnih telefonih izvemo ali nek izdelek vsebuje gluten. Predvanja so se udeležili številni novi člani, ki so izvedeli veliko novih informacij o dieti brez glutena in pasteh, na katere moramo paziti, na koncu pa je predavatelj odgovarjal tudi na številna konkretna vprašanja.

Kontakt

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  +386 (0)59 035 035 (Partizanska cesta)
  +386 (0)2 300 63 50 (Ljubljanska ulica)
  +386 (0)2 300 63 51 (Faks)
  Ljubljanska ulica 5 | 2000 Maribor

Delovni čas pisarne SDC
Pon - Pet: od 09.00 do 13.00
 

Povežite se z nami