Kuharska delavnica: Brez glutena do zdravja

Brez glutena do zdravja kuharska delavnica 123. marca so se člani društva za celiakijo ponovno zbrali v Miele centru na kuharski delavnici, ki jo je vodila naša članica Suzana Kranjec. Žal se lahko na željo Miele centra po novem tečaja udeleži le 15 oseb naenkrat. Tokratna tema je bila »Brez glutena do zdravja«. V tem duhu so bili tudi izbrani recepti oziroma sestavljen jedilnik za en dan. Udeleženci so začeli s pripravo lahkega in hkrati energijsko polnega zajtrka, in sicer chia pudinga. Za malico so pripravili majonezno solato, ki je primerna tudi za tiste z intoleranco na mleko. Majonezo so namreč pripravili iz tofuja, sojine smetane in lanenega olja. Za pripravo solate so nato uporabili še kalčke fižola mungo, zrel avokado, nariban korenček, gomoljčno zeleno, pest rukole in češnjev paradižnik. Za kosilo so izbrali raviole, ki so jih po navodilih Suzane izdelali sami in jih postregli v gobovi omaki. Na isti način so izdelali tudi primorske fuže. Popoldanska malica je bila andski narastek, večerja pa kuhan kvinojin kruh in namaz s sončničnimi semeni iz tofuja. Udeleženci so bili z delavnico zelo zadovoljni, saj so spoznali pripravo jedi brez jajc in brez mleka. Po končani delavnici so prejeli brošure z recepti, po katerih bodo lahko omenjene jedi pripravljali tudi doma.

Kontakt

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  +386 (0)59 035 035 (Partizanska cesta)
  +386 (0)2 300 63 50 (Ljubljanska ulica)
  +386 (0)2 300 63 51 (Faks)
  Ljubljanska ulica 5 | 2000 Maribor

Delovni čas pisarne SDC
Pon - Pet: od 09.00 do 13.00
 

Povežite se z nami