Mednarodni dan celiakije v Intersparu Maribor

MDC v Intersparu Maribor 1V soboto dne 21. maja se je v Europarku predstavilo Slovensko društvo za celiakijo.

Na stojnici v Intersparu smo člani informirali ljudi z boleznijo, predstavili smo delo društva, ter osveščali mimoidoče ter bolnike o brez-glutenskih izdelki, ki so na voljo v trgovinah. V naše društvo smo povabili nove člane, ki imajo celiakijo, ter jim nudili potrebne informacije. Hkrati je bila z nami promotorka za brez-glutenske izdelke linije free from. Degustirala je kruh in piškote. Nakup teh izdelkov so opravili tisti, ki imajo celiakijo ali alergijo. Kljub našim pričakovanjem, ki so bila, da stojnica ne bo v sami trgovini, smo z delom zadovoljni.