Delavnica pustnih dobrot

Pustna-delavnica-14Tudi letos naša pustna usta nikakor niso bila lačna. Zbrali smo se 27. januarja v Slovenski Bistrici in že v predpustnem času na kulinarični delavnici mojstrsko "ustvarili" brezglutenske krofe in flancate. Razdeljeni v skupine smo se lotili priprave mase za krofe. Sledili smo recepturi in nasvetom Natalije Strnad, ki je vodila delavnico. Svetovala je, da kvas raztopimo v vodi in pustimo nekaj časa stati da naraste. Dodali smo ostale sestavine in s pomočjo mešalnika dobro pregnetli testo, da smo dobili gladko maso z mehurčki. Člani smo si med seboj pomagali in oblikovali kroglice iz testa in jih pustili nekaj časa stati. Podobne sestavine smo uporabili za flancate, le da smo testo razvaljali in narezali. Pripravili smo posode z mrežico in oljem, ter eno fritezo. Krofe smo pekli tako, da so bili prikriti z oljem do polovice in tako so dobili lep bel obroč. Na delavnici so se nam pridružili novi člani, zato smo svojo ustvarjalnost še podžgali s pripravo in peko odličnega brezglutenskega kruha. Ko so bili krofi pečeni, smo jin napolnili z marmelado in posuli s sladkorjem v prahu. Seveda smo se potem zasluženo mastili in se zadovoljno obliznili okoli ust. Prepričajte se. Za vas smo ujeli nekaj zanimivih utrinkov.

Kontakt

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  +386 (0)59 035 035 (Partizanska cesta)
  +386 (0)2 300 63 50 (Ljubljanska ulica)
  +386 (0)2 300 63 51 (Faks)
  Ljubljanska ulica 5 | 2000 Maribor

Delovni čas pisarne SDC
Pon - Pet: od 09.00 do 13.00
 

Povežite se z nami