Izlet v Celje

Izlet v CeljeDne 13.10. smo se člani društva iz Pomurske podružnice odpravili na izlet v Celje. Prvo smo obiskali podjetje Klasje d.d., kjer so nam predstavili in pokazali linijo brezglutenskih izdelkov. Pot nas je peljala naprej na ogled starega gradu Celje, o katerem smo od vodiča izvedeli marsikateri zanimiv zgodovinski podatek. Ogledali smo si grad, njegove prostore, razstavljene slike in viteške opreme. Sledilo je slastno brezglutensko kosilo. Po kosilu smo imeli v planu, da se sprehodimo ob Šmartinskem jezeru in še malo pokramljamo, vendar nas je dež odvrnil od planov. Vseeno pa smo preživeli prijetno popoldne in izvedeli več o sami proizvodnji brezglutenskih izdelkov.