Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Aktivnosti SDC na področju licenciranja gostinskih in nastanitvenih obratov – akreditacija EATING OUT

Pred kratkim smo napovedali, da smo se zaradi vse večjega povpraševanja ponudnikov gostinskih in nastanitvenih obratov, odločili ponuditi tudi akreditacijo EATING OUT. S tem želimo bolnikom s celiakijo zagotoviti varno okolje prehranjevanja zunaj doma, saj je 100% varna brezglutenska prehrana edino zdravilo pri celiakiji.

V tesnem sodelovanju z italijansko federacijo društev za celiakijo AIC in angleškim društvom za celiakijo Coeliac UK ter s podporo AOECS pripravljamo standard in vse ostale podlage po katerih bomo podeljevali akreditacijo EATING OUT.

Ta akreditacija bo zagotavljala vsem bolnikom s celiakijo varno prehranjevanje izven domačega okolja.

Ko gostinski in nastanitveni obrat uspešno opravi akreditacijo, prejme prepoznaven znak v obliki nalepke, ki jo nalepi na vhodna vrata. Tako so gostje že ob samem prihodu v lokal prepričani, da je osebje ustrezno izobraženo in hrana, ki jo pripravljajo varna za bolnike s celiakijo.

Seveda tudi društvo, ki akreditacijo podeli, navedeno ustrezno objavi in seznani tako članstvo kot tudi širšo javnost.