Zdrava brezglutenska kuhinja

Zdrava brezglutenska kuhinja 810. novembra je v Mielle centru na Brnčičevi v Ljubljani potekal tečaj zdrave brezglutenske kuhinje, ki se ga je udeležilo 24 tečajnikov. Suzana je predstavila pasti pri nakupu brezglutenskih sestavin in predstavila pomen začimb v vsakodnevni prehrani. Skuhali smo kar veliko novih jedi, in to vse brez jajc, brez mleka in obdelanih maščob, saj ima mnogo bolnikov s celiakijo tudi težave z uživanjem jajc in mlečnih izdelkov. Vseh pripravljenih receptov nismo mogli pripraviti, saj smo imeli težave z nakupom nekaterih brezglutenskih izdelkov v trgovinah. Kot primer v trgovinah nismo mogli kupiti brezglutensko deklariranega maka, ker je proizvajalec spremenil proizvodni proces in sedaj ne zagotavlja več brezglutenske proizvodnje. Z udeleženci smo si izmenjali izkušnje o nakupih brezglutenskih izdelkov, kar je za nas bolnike izrednega pomena.

Kontakt

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  +386 (0)59 035 035 (Partizanska cesta)
  +386 (0)2 300 63 50 (Ljubljanska ulica)
  +386 (0)2 300 63 51 (Faks)
  Ljubljanska ulica 5 | 2000 Maribor

Delovni čas pisarne SDC
Pon - Pet: od 09.00 do 13.00
 

Povežite se z nami