Predavanje o sladkorni bolezni in celiakiji

Celiakija in Hashimoto tiroiditis pri otrocih in mladostnikih s sladkorno boleznijo 1V februarju smo za člane organizirali zanimivo izobraževalno predavanje, katerega je pripravila asis. mag. Nevenka Bratanič, dr. med. iz Pediatrične klinike v Ljubljani. Predavanje je teklo v smeri sladkorne bolezni in povezavi s celiakijo, simptomi in prvimi spoznanji ob postavitvi diagnoze, spremembi načina življenja, ustrezni prehrani in ukrepih za obvladovanje bolezni. Predavanje je pritegnilo kar nekaj pozornosti saj je znano, da med bolniki s celiakijo najdemo tudi bolnike, ki imajo poleg tega tudi sladkorno bolezen. Kot običajno je tudi tokrat predavateljica ob zaključku predavanja nekaj časa namenila vprašanjem prisotnih in jim z veseljem odgovarjala.

Andrej Košmrlj

Kontakt

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  +386 (0)59 035 035 (Partizanska cesta)
  +386 (0)2 300 63 50 (Ljubljanska ulica)
  +386 (0)2 300 63 51 (Faks)
  Ljubljanska ulica 5 | 2000 Maribor

Delovni čas pisarne SDC
Pon - Pet: od 09.00 do 13.00
 

Povežite se z nami