Dr. Rado Janša predaval članom podružnice

Predavanje dr Jansa raznolikost celiakije 1Dr. Rado Janša, dr. med. je za člane podružnice pripravil strokovno predavanje z naslovom »Raznolikost celiakije pri odraslih bolnikih«. Predavanje je potekalo 15.2.2007 na Pediatrični kliniki. Prisotni so tekom predavanja spoznali različne oblike in težave bolnikov s katerimi se srečujejo oboleli za celiakijo. Pojavljajo se lahko prebavne težave, slabo počutje, napenjanje v trebuhu, bruhanje, diareje, v nekaterih primerih zaprtost, slabokrvnost, itd. Poleg so lahko prisotne tudi druge vzporedne bolezni kot je avtoimunsko obolenje ščitnice, osteoporoza ali celo nekatere kožne spremembe. Vsekakor je dobro ob takšnih znakih pomisliti tudi na celiakijo ter opraviti potrebne preiskave, katere opravljajo v gastroenteroloških ambulantah. Še zmeraj pa velja, da je za bolnika s celiakijo, katero ima diagnostično dokazano, edino zdravilo stroga brezglutenska dieta, ki traja celo življenje. Po predavanju je dr. Rado Janša odgovarjal na različna vprašanja prisotnih.

Kontakt

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  +386 (0)59 035 035 (Partizanska cesta)
  +386 (0)2 300 63 50 (Ljubljanska ulica)
  +386 (0)2 300 63 51 (Faks)
  Ljubljanska ulica 5 | 2000 Maribor

Delovni čas pisarne SDC
Pon - Pet: od 09.00 do 13.00
 

Povežite se z nami