Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Člani podružnice Primorska odšli na izlet

V soboto, 10.11. 2012 smo se člani podružnice za Primorsko odpravili na enodnevni izlet na Štajersko. Zbrali smo se ob 6.00 uri in krenili iz Kopra. Po dobri polurni vožnji smo pobrali še ostale člane v Postojni in lahko rečem, da se je naš izlet prijetno začel. Kot je izginjala tema, tako smo skozi okna avtobusa opazovali sončni vzhod in dele naše preljube države. Ustavili smo se tudi na enem izmed počivališč, kjer smo se tudi okrepčali in pot nadaljevali proti Olimju. Tam smo si privoščili triurno kopanje v tamkajšnjih termah. Člani so plavali, se masirali, najmlajša članica pa je veselo čofotala po vodi. Po kopanju smo bili vsi mnenja, da nam je dobro delo, saj so bili naši želodčki zelo lačni. Zato smo se odpravili na kmetijo Jurše. Kot po navadi so nas zelo toplo sprejeli. Vreme nam je bilo naklonjeno, zato smo uživali v soncu in pokosili na prostem. Postregli so nas s piščančjo obaro in breglutenskim kruhom. Seveda ni manjkal tudi deci domačega vina. Po kosilu smo poklepetali in se družili. Nekaj športno navdušenih članov se je odpravilo na sprehod do bližnjega vrha s cerkvijo, ostali pa smo ostali na domačiji. Gospa Majda Jurše je za člane pripravila kuharsko delavnico, kjer so naše pridne članice pekle kruh in pekle pecivo. Po povratku članov pohodnikov smo imeli krst mladega mošta in pogostitev s slaščicami in ostalimi dobrotami, ki so bili rezultat delavnice.. Po okrepčitvi, klepetu in prijetnemu druženju smo se odpravili proti Primorski. Vidno je bilo, da so člani uživali, saj so v avtobusu kramljali in obujali spomine o preživetem dnevu.