Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Delavnica peke brezglutenskih krofov v okviru projekta LQ-Celiac

V okviru projekta LQ-CELIAC smo v SDC- Podružnici za Podravje pripravili delavnico brezglutenskih krofov, ki smo jo 16. februarja 2012 izvedli na kmečkem turizmu Gaube, Jareninska cesta 51, Šentilj v Slovenskih goricah, pod vodstvom gospe Majde Jurše. Delavnice se je udeležilo 17 članov in 2 simpatizerja naše podružnice, 5 članov madžarskega društva za celiakijo s prevajalko in predstavnica Mestne občine Maribor.

Spekli smo brezglutenske krofe, brezglutenske miške in flancate. Vsak se je lahko preizkusil v pripravi in peki brezglutenskih dobrot.

Po končani delavnici smo pripravili zakusko, na kateri smo ob kozarcu domačega soka pojedli dobrote, ki smo jih pripravili in sproščeno izmenjali izkušnje, ki jih pridobivamo pri pripravi brezglutenskih hrane.