Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Delavnica priprave brezglutenskega vlečenega testa

Tudi v podružnici za Podravje smo se odločili, da se naučimo delati brezglutensko vlečeno testo. Zato smo se zbrali 8. novembra 2011 na turistični kmetiji Gaube in pod vodstvom gospe Majde Jurše izpeljali delavnico brezglutenskega vlečenega testa. Zanimanje za delavnico je bilo zelo veliko, tako da se nas je zbralo kar 32 članov in še nekaj jih je ostalo za spomladansko delavnico, saj smo se odločili, da jo moramo vsekakor ponoviti.

Pripravili smo vrsto jedi:

kuhane slane štruklje,
jabolčni zavitek,
bučni zavitek,
mesno lazanjo,
sirov burek,
mesni burek,
testenine polnjene s puranjim mesom in
široke rezance.

Delavnica je potekala v zelo dobrem vzdušju in vsak član, tudi otroci so se naučili nekaj novega. Na koncu nam je gospa Cvetka, lastnica turistične kmetije uredila pogrinjke, da smo skupaj poskusili naše novo nastale brezglutenske umetnine.