Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Delavnica pustnih dobrot

Tudi letos naša pustna usta nikakor niso bila lačna. Zbrali smo se 27. januarja v Slovenski Bistrici in že v predpustnem času na kulinarični delavnici mojstrsko “ustvarili” brezglutenske krofe in flancate. Razdeljeni v skupine smo se lotili priprave mase za krofe. Sledili smo recepturi in nasvetom Natalije Strnad, ki je vodila delavnico. Svetovala je, da kvas raztopimo v vodi in pustimo nekaj časa stati da naraste. Dodali smo ostale sestavine in s pomočjo mešalnika dobro pregnetli testo, da smo dobili gladko maso z mehurčki. Člani smo si med seboj pomagali in oblikovali kroglice iz testa in jih pustili nekaj časa stati. Podobne sestavine smo uporabili za flancate, le da smo testo razvaljali in narezali. Pripravili smo posode z mrežico in oljem, ter eno fritezo. Krofe smo pekli tako, da so bili prikriti z oljem do polovice in tako so dobili lep bel obroč. Na delavnici so se nam pridružili novi člani, zato smo svojo ustvarjalnost še podžgali s pripravo in peko odličnega brezglutenskega kruha. Ko so bili krofi pečeni, smo jin napolnili z marmelado in posuli s sladkorjem v prahu. Seveda smo se potem zasluženo mastili in se zadovoljno obliznili okoli ust. Prepričajte se. Za vas smo ujeli nekaj zanimivih utrinkov.