Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Delovni sestanek na sedežu AOECS v Bruslju

Slovensko društvo za celiakijo je že od 1990 ponosen član AOECS (Evropsko združenje društev za celiakijo – ang. Association of European Coeliac Societies) in v okviru mednarodnega sodelovanja aktivno sodelujemo z društvi za celiakijo v drugih državah, seveda pa tudi z AOECS kot krovno organizacijo. Mednarodno sodelovanje prinaša dodatne možnosti za izmenjavo izkušenj in strokovnega znanja ter skupno iskanje rešitev za izzive, s katerimi se soočajo bolniki s celiakijo. Tudi tako lahko prispevamo k izboljšanju kakovosti življenja bolnikov s celiakijo ter k ozaveščanju splošne javnosti o celiakiji.

V okviru mednarodnega sodelovanja Slovenskega društva za celiakijo se je predsednik Slovenskega društva za celiakijo Mitja Kozar, v petek, 12.4.2024, v Bruslju, sestal na delovnem sestanku z generalno sekretarko AOECS Veronico Rubio. Uvodoma je delovni sestanek preko spletne povezave pospremila tudi predsednica upravnega odbora AOECS Tunde Koltai.

Daljši prispevek bo objavljen v jesenski izdaji biltena Celiakija.