Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Ekskurzija na notranji Kras

Dne 12. junija smo organizirali ekskurzijo na notranjski kras. Udeležilo se nas je 31, od tega 19 celiakašev in 12 spremljevalcev. Po krajšem postanku za kavico ob avtocesti smo se peljali do Unca, kjer smo zapustili avtocesto. Najprej smo si ob spremstvu vodnika ogledali Planinsko jamo in občudovali njeno notranjost. Zvedeli smo, da se človeške ribice, ki so tako poznane v Postojnski jami pravzaprav razmnožujejo in dorastejo prav v tej jami in jih potem prinesejo v Postojnsko jamo. Ogled je trajal eno uro in pol. Malo smo pomalicali in se odpeljali proti Rakovem Škocjanu. Tam smo si ogledali oba naravna mostova. In zopet naprej proti Cerkniškemu jezeru, kjer smo se ogledali maketo jezera in multivizijo o življenju ob jezeru nekoč in danes. Ob 14. uri smo imeli ob poti v prijetnem gostišču okusno kosilo. Tam smo si vzeli malo več časa, nato pa nadaljevali pot proti gradu Snežnik, kjer smo si najprej ogledali lovski in polharski muzej, nato pa še grad. Pot domov smo si popestrili prek Bloške planote in Ribnice. Bili smo enotnega mnenja, da smo preživeli lep dan, saj nam je tudi vreme služilo.