Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Gratinirane skutine palačinke

Sestavine:

120 g moke Mix C Schär
1 veliko žlico olja
2 cela jajca
ščepec soli
mala žlica sladkorja
200 ml mleka
50 ml radenske

Postopek:

V posodo daj presejano moko. Mleko, jajca, olje, radensko, sladkor in sol premešaj in med mešanje počasi dodajaj v moko.(Če so jajca velika zmanjšaj količino mleka). Pomembno je, da masa počiva od pol do ene ure. Ta masa je za 6-7 palačink (ponev 23 cm).

Nadev:

300 g suhe skute
150 ml kisle smetane
1 jajce
1 velika žlica droptin
1 velika žlica sladkorja
ščepec soli
2 veliki žlici rozin

Postopek:

Z nadevom namaži posamezne palačinke, jih nato zvij, poševno prereži čez pol, ter položi v, z maslom, pomazano posodo tako, da sloni konec prerezane palačinke na prejšnji. Zložene palačinke polij z jajcem, žvrknjanim s 150 ml sladke smetane in v pogreti pečici na 220 C peci cca. 20 minut. Pečene takoj ponudi potresene s sladkorjem.