Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Interpretacija Uredbe (EU) št. 1169/2011 Evropskega parlamenta in Sveta o označevanju alergenov

V Slovenskemu društvu za celiakijo “Izobražujemo. Združujemo. Pomagamo.” od leta 1988 in pri tem sodelelujemo z vsemi relevantnimi organi in inštitucijami, pri čemer smo tudi ponosen član AOECS in to že od 1990.

Našim članom tako posredujemo preverjene podatke in informacije, ki so v skladu z uveljavljeno zdravstveno doktrino na področju celiakije ter v skladu s smernicami AOECS. Tako zagotavljamo, da je naše okolje 100% varno za bolnike s celiakijo.

V okviru našega tokratnega sodelovanja, je dr. Mira Kos Skubic, sekretarka na Upravi Republike Slovenije za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin (UVHVVR), pripravila naslednjo interpretacijo Uredbe (EU) št. 1169/2011 Evropskega parlamenta in Sveta o označevanju alergenov.