Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Iskra leta 2023 za poziv pristojnim, naj vendarle uredijo dodatek za prehrano za odrasle bolnike s celiakijo

ISKRO LETA 2023 na radiu Štajerski val si je prislužila Majda Jurše, predsednica Slovenskega društva za celiakijo.

»Naša hrana je petkrat, pa tudi do desetkrat dražja. Do 18. leta dobijo starši dodatek za nego, po 18. letu pa nič več. In če si ne moreš privoščiti brezglutenske hrane, je telo nonstop draženo, nonstop si bolan. To dolgoročno pripelje do črevesnega raka. Takrat pa bomo imeli tisoče in tisoče evrov za zdravljenje.«

(Majda Jurše, predsednica Slovenskega društva za celiacijo, ISKRA LETA 2023 na Štajerskem valu)
12 avtorjev iskrivih izjav. Dotaknili so se različnih področij in prav vse izjave so navdušile ter tako ali drugače opozorile na tematike, pomembne za naša življenja. Foto: Jure Godler

Iskra tedna je akcija Štajerskega vala, v kateri izpostavljajo izjave, ob katerih se iz takšnega ali drugačnega razloga še posebej iskri in jim je zato vredno nameniti nekaj dodatne pozornosti, jim večkrat priluhniti … Izmed številnih izjav naših sogovornikov vsak teden v radijskem uredništvu izberejo tri izjave, med njimi poslušalci našega radia in obiskovalci spletne strani z glasovanjem določijo ISKRO TEDNA. Tista, ki med iskrami tedna v posameznem mesecu prejme največ glasov, postane ISKRA MESECA. In med 12 iskrami meseca so poslušalci – znova z glasovanjem – izbrali še ISKRO LETA.

Vsem izjavam smo prisluhnili na zaključni slovesnosti v sredo, 6.3.2024, v Ipavčevem kulturnem centru, skozi katero so nas popeljali radijski voditelji Štajerskega vala, za glasbeno popestritev je poskrbela odlična Eva Boto, z vrhunskim nastopom ob klavirju pa nas je nasmejala Ana Maria Mitić.