Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Izdelki z registriranim znakom AOECS »Prečrtan žitni klas«, ki jih je certificiralo Slovensko društvo za celiakijo

Registrirani AOECS znak: »Prečrtan žitni klas« bolnikom s celiakijo zagotavlja hitro razpoznavnost in najvišjo stopnjo varnosti. Pri neregistriranih napisih in simbolih »brez glutena«, ki si jih nadenejo proizvajalci sami, je varnost izdelkov odvisna le od njihovega upoštevanja zakonodaje, znanja in vestnosti. Pri registriranem AOECS znaku pa vse to še dodatno preverja (certificira) neodvisna institucija (društvo), ki pred registracijo izvede pregled proizvodnje in preverja izpolnjevanje strogega AOECS standarda.

Preberi več

Kako se registrirani AOECS znak »Prečrtan žitni klas« loči od ostalih? Ob vsaj enem znaku na embalaži je zabeležena registrska številka, ki je sestavljena iz kode države (za Slovenijo je to SI), številke pogodbe ter zaporedne številke izdelka. V Sloveniji je za podeljevanje registriranega »Prečrtanega žitnega klasa« s strani AOECS pooblaščeno Slovensko društvo za celiakijo. 

 

Za več informacij o certificiranju nam pišite na drustvo@drustvo-celiakija.si