Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Izlet na Plitvička jezera

Izlet smo pričeli ob 5.00 uri iz Celja – Dvorana Zlatorog. Vozili smo se do hrvaške meje in po opravljenih carinskih formalnostih nadaljevali pot s krajšimi vmesnimi postanki mimo Karlovca, po dolini reke Korane do Plitvičkih jezer.
PLITVIČKA JEZERA so bila proglašen za nacionalni park l. 1949 in sodi med najlepše naravne znamenitosti Evrope. Sprehodili smo se skozi park, kjer se drug za drugim vrsti 16 prečudovitih jezer in jezerc kristalno modro zelene barve, vse skupaj pa obdajajo izjemne naravne lepote, saj je vsak obisk neponovljivo in nepozabno doživetje. Da ni bil obisk prenaporen smo uporabili panoramski vlak in plovilo.
Pozno popoldne smo zapustili nacionalni park in se po isti poti vrnili v Slovenijo.
Na povratku smo se ustavili na poznem kosilu v Termah Paradiso, kjer je bila priložnost za prijetno druženje in kopanje v njihovih bazenih. Domov smo se vračali v poznih večernih urah. Doživeli smo lep in poučen dan.