Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Jesenski ogled Postojnske jame in pohod na Snežnik

22. septembra smo se člani podali na dvodnevni izlet. V jutranjih urah smo se odpeljali do Postojne, kjer smo si v dopoldanskem času ogledali čudovito Postojnsko jamo, nato pa pot nadaljevali na Sviščake nad Ilirsko Bistrico. V lepem sončnem vremenu sta nas pričakala predstavnika primorske podružnice Damjana in Janko ter nas presenetila z doma pripravljenimi dobrotami. Po krajšem predahu in okrepčilu so se najbolj navdušeni planinci odpravili na 1796m visok Snežnik. Vsi ostali pa so se vrnili proti Ljubljani in naredili vmesni postanek v Pivki, kjer so vrata pizzerie Krona prvič odprli tudi za celiakaše. Po besedah članov je bila pizza izvrstna in priporočajo, da se tudi vi kdaj ustavite pri njih.

No, pohodniki te prilike niso imeli, so pa zato po dve-urni hoji do koče na Snežniku lahko uživali v enkratnem pogledu na okoliško hribovje, pogled pa je nesel tudi na otoke v Kvarnerskem zalivu. Po topli enoločnici je sledil družabni večer z raznimi igrami, spregovorili smo nekaj o društvenih projektih, nato pa smo se prijetno utrujeni podali na zalužen spanec. Naslednji dan smo pričakali sončni vzhod in se po jutranjem zajtrku počasi pripravili na sestop. Okoli poldneva smo se srečno vrnili na Sviščake, kjer so nam pripravili topli obrok, ki je teknil vsakemu. Do našega končega slovesa smo morali počakti še avtobus, med tem pa so se nekateri pomerili v balinanju. Ta dva dni smo preživeli športno-aktivno in želja večine je bila, da se takšno srečanje še kdaj ponovi. Zakaj pa ne?