Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Kostanjev piknik bolnikov s celiakijo

V soboto 9. oktobra smo organizirali kostanjev piknik.
Zbrali smo se na Proseniškem pri Rajskem otoku. Zbralo se nas je 22 obolelih za celiakijo in še 22 naših družinskih članov. Odšli smo na pohod proti bolnici Zimi. Pri bolnici smo imeli malo daljši postanek, da smo si lahko ogledali bolnišnico in pomalicali. Ob povratku na Rajski otok smo po gozdu nabirali kostanj ter gobe, tako da je bila pot še zabavnejša. Na otočku nas je pričakalo brezglutensko kosilo, posladkali pa smo se s potico, ki jo je spekla naša članica. Ker je bil to kostanjev piknik, seveda na mizi ni smel manjkati kostanj, katerega smo si po kosilu spekli sami. Da nam je šel v slast se je videlo iz naših črnih obrazov. Druženje smo končali pozno popoldne in se ob slovesu že veselili ponovnega snidenja.