Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Kuharska delavnica brez glutena

V soboto 19.3 2016 je v dopoldanskem času potekala ponovitev kuharske delavnice iz meseca marca, katero je vodila Maja Piskernik. Delavnica je potekala v prostorih Viških vrtcev. Vseh udeležencev je bilo 15 kateri so se porazdelili v 5 skupin in v prijetnem, sproščenem vzdušju ustvarjali ter uspešno pripravili 5 jedi.
Pripravili smo brezglutensko testo za testenine in iz njega naredili odlično mesno lazanjo. Naredili smo tudi okusne slanike, tiramisu torto, kitajske zelenjavne zavitke ter testo za baklave iz katerega so nastale slastne baklave.
Kljub zahtevnosti priprave testa za baklave in zamudnega polnjenja zavitkov, smo z delavnico zaključili prej kot smo pričakovali. Udeleženci so se resnično izkazali in več kot uspešno opravili svojo nalogo. Bolj okusnega kosila si ne bi mogli zaželeti.