Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Kuharska delavnica brezglutenske dobrote iz vlečenega testa

Podružnica Pomurje je izvedla kuharsko delavnico Brezglutenske dobrote iz vlečenega testa v prijetnem ambijentu in sproščenem vzdušju. Kuharsko delavnico smo organizirali dne 27. 5. 2023 ob 9.00 uri. Zbralo se nas je preko 20 bolnikov. Delavnico je vodila ga. Majda Jurše, ing. živ. in preh., katera nas je razdelila v skupine, kjer smo pripravljali naslednje jedi: jabolčni zavitek, testenine, polnjene s puranjim mesom in omako, mesno lazanjo, sirov in mesni burek ter kuhane slane štruklje. Bolniki smo lepo sodelovali pri pripravi jedi, merili, tehtali, valjali itd.

Bolniki smo pridobili dodatno znanje in spoznali male skrivnosti, katere nam bodo v prihodnosti olajšale pripravo vlečenega testa.