Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Ljubljančani uspešni na 12. športnih igrah SDC

Člani podružnice Ljubljana so se 19.5.2007 udeležili 12. športnih iger SDC, ki so bile organizirane v Strahinju na Gorenjskem. Igre so se odvijale v dvorani srednješolskega centra BTŠ, ki je s svojo prostornostjo nudila dovolj udobja več kot 300 udeležencem iz cele Slovenije. Športne igre je odprl župan občine Strahinj, navzoče pa je pozdravil tudi predsednik društva asis. dr. Jernej Dolinšek, dr. med. Ekipe sedmih podružnic so se pomerile v različnih športnih igrah, ki so se navezovale na Kekčeve prigode. Zato sta nas obiskala tudi Bedanec in teta Pehta, ki sta pomagala bodriti tekmovalce. Članom naše ekipe sicer ni uspelo osvojiti prehodnega pokala, so pa osvojili odlično tretje mesto. Pokal je namreč ponovno odšel v roke nepopustljivih tekmovalcev iz Pomurja in ga bodo hranili vse do naslednjih iger. Igre so potekale pod nadzorom znanih slovenskih športnikov kot so Andrej Zupan, Andreja Grašič Koblar, Sadik Mujkič in Marija Štremfelj. Vse ekipe so bile nagrajene s praktičnimi nagradami sponzorjev, najboljše tri ekipe pa še z bogatimi nagradami, ki jih je prispeval HERVIS-generalni pokrovitelj športnih iger. Hvala vsem!

Hkrati smo obeležili tudi Medanarodni dan celiakije, podobno kot v drugih evropskih mestih. Na to so nas opozarjali tudi številni plakati, ki so bili postavljeni v dvorani.