Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Mednarodni dan celiakije in predavanje: Odkrivanje in zdravljenje celiakije

Pri podružnici za Gorenjsko smo na mednarodni dan celiakije za člane pripravili strokovno predavanje dr. Martine Tine Šavs Požek z naslovom »Odkrivanje in zdravljenje celiakije«. Tako smo lahko prisluhnili predavanju o oblikah in simptomih celiakije ter zdravljenju. Posebna pozornost je bila namenjena atipičnim oblikam celiakije, ki je za diagnosticiranje pogosto dolgotrajna. Ob koncu pa je dr. Požek odgovarjala tudi na vprašanja članov.

Po predavanju je sledil voden ogled mesta Kranj. Po starem delu mesta nas je ob razlagi znamenitosti, nastanka mesta ter seveda Prešernu in Bleiweisu vodila predstavnica Zavoda za turizem Kranj, ogledali pa smo si tudi barvarno.

Dan smo zaključili s kosilom, prijetnim druženjem in izraženo željo članov, da takšna srečanja še pripravimo.