Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Mednarodni rehabilitacijski tabor odraslih bolnikov s celiakijo v Termah Ptuj

Od 30. 5. do 5. 6. 2014 je v Termah Ptuj potekal 2. mednarodni rehabilitacijski tabor odraslih bolnikov s celiakijo, ki ga je organiziralo Slovensko društvo za celiakijo v okviru projekta LQ – CELIAC.

Za udeležence tabora so bile organizirane različne aktivnosti, kot so tečaj peke brezglutenskih pekovskih izdelkov in peciva, športne igre v termalnem parku, različne prostočasne aktivnosti, strokovno predavanje o celiakiji, predaval je dr. Jernej Dolinšek, dr. med. ter sprehodi in ogled mesta Ptuj z znamenitostmi. Tabora se je udeležilo skupaj 74 bolnikov s celiakijo, od tega 57 iz Slovenije in 17 iz Madžarske.

Najpomembnejši rezultati tabora so osveščanje, rehabilitacija in izobraževanje, nikakor pa ne gre pozabiti izmenjave izkušenj, sklepanja prijateljstev, dolgoročnega povezovanja, povečanja mobilnosti bolnikov in podiranja meja med Slovenijo in Madžarsko.

V okviru tabora je 2. junija 2014 potekal tudi 13. sestanek partnerjev projekta LQ – CELIAC.