Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Na volilni skupščini Slovenskega društva za celiakijo izvolili novo vodstvo

V soboto, 23.3.2024 je v Mislinji potekala redna letna in volilna skupščina Slovenskega društva za celiakijo, na kateri so delegati izvolili novo vodstvo društva za mandatno obdobje 2024-2028.

Za predsednika društva je bil izvoljen Mitja Kozar, podpredsednica društva je postala Nataša Forstner Holešek, sekretarka društva je postala Dragica Skela, v izvršni odbor pa so bili izvoljeni še dr. Jernej Dolinšek, Majda Jurše in Boris Bilas.

Novemu vodstvu želimo veliko energije in uspehov. Vse članice in člane pa prijazno vabimu k aktivnemu delovanju v društvu.

Delegati so si pred samo skupščino ogledali rojstno hišo slikarja Jožeta Tisnikarja, ki se nahaja na začetku soteske Mislinjski graben. Stavba iz 17. stoletja je bila prvotno fužina, kasnejši lastnik jo je leta 1899 spremenil v bivalno hišo. Mednarodno Kulturno društvo Jože Tisnikar je v njej uredilo galerijo Kavka z info točko.