Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Ne pozabimo na uspešno izpeljane projekte: CD SKILLS, LQ-CELIAC in Focus IN CD

V sklopu izobraževanj in ozaveščanja o celiakiji so bili ne toliko nazaj uspešno zaključeni mednarodni projekti (nazadnje je bil zaključen projekt CD SKILLS, in sicer decembra 2022), v okviru katerih so se naslavljali izzivi javnega zdravstva in problemi obravnave celiakije v podonavski regiji.

V okviru navedenih projektov je bilo vzpostavljeno trajno sodelovanje med Slovenskim društvom za celiakijo, Kliniko za pediatrijo Univerzitetnega kliničnega centra Maribor in Mestno občino Maribor. Akterji smo združili moči na področju celiakije in s tem prispevali k izboljšanju znanj tako zdravstvenih delavcev kot tudi oseb s celiakijo, večji ozaveščenosti o bolezni in k višji kvaliteti življenja bolnikov s celiakijo.

V okviru navedenih projektov so nastali:

Ker so gradiva še vedno aktualna, vas vabimo k ogledu/branju in deljenju.

V okviru projekta CD SKILLS je nastala tudi ta kratka poučna animacija za gostince: