Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

[Obvestilo – odpoklic izdelka] Na oznaki živila ni navedena prisotnost glutena

Slovensko društvo za celiakijo je vse deležnike obvestilo o napačni navedbi na deklaraciji izdelka “Koruzna moka; blagovna znamka: radi imamo domače; vsi roki uporabe; črtna koda: 3838900823873; 1 kg”. Medtem ko je na deklaraciji zapisano “Lahko vsebuje sledi arašidov, oreškov in sezama”, na oznaki živila ni navedena prisotnost glutena, kar predstavlja tveganje za bolnike s celiakijo.

V posledici obvestila Slovenskega društva za celiakijo in potrjene nedeklarirane prisotnosti glutena na navedenemu izdelku, je Uprava Republike Slovenije za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin (UVHVVR) odredila odpoklic izdelka, ki ga Mercator že izvaja.

Vsem bolnikom s celiakijo, ki ste izdelek kupili, svetujemo, da se za vračilo izdelka obrnete na mesto nakupa.

Več o ukrepu lahko preberete tukaj.

Živilo ne predstavlja tveganja za običajnega potrošnika.