Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Ogled Maribora in brezglutenske tržnice

V soboto 15.9. v sklopu Mednarodnega srečanja društev za celiakijo, katerega organizator je bilo Slovensko društvo za celiakijo, smo obiskali Maribor. Zbrali smo se pred Zdravstveno šolo, odkoder smo po skupinah odšli na ogled Maribora. Našo skupino je prijazno vodila gospa Jasmina in nam pripovedovala znamenitosti tega mesta. Sledil je ogled Vinagove kleti, kateri je bil za večino udeležencev, še posebno zanimiv. Nato smo se odpeljali v Draš center, kjer smo imeli kosilo. Pozitivno presenečeni smo bili nad brezglutensko tržnico in novimi proizvajalci brezglutenskih izdelkov. Poklepetali smo s prijatelji iz ostalih podružnic, ob 18. uri pa se odpravili proti domu. Preživeli smo poučen in lep jesenski dan.