Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Otroški kuharski tečaj in ogled živalskega vrta Aladin

Gospa Suzana Kranjec je otrokom s celiakijo polepšala en dan. Udeležencev kuharske delavnice nas je bilo 50. Nekateri smo se odpeljali z avtobusom, drugi s svojimi avtomobili. Prilagajali smo se otroškim željam in potrebam. Živalski vrt Aladin je prijeten kotiček v naravi, kjer smo opazovali živali in njihove mladiče. Imajo igrala za najmlajše in tudi za starejše obiskovalce. Za jahanje kamele se je potrebno dogovoriti za termin. Glavni namen našega druženja je bila otroška kuharska delavnica. Vsi smo sodelovali pri pripravi zelenjavne enolončnice. V kotličku je bilo polno vitaminov, mineralov, beljakovin, vlaknin. Vsak udeleženec je oblikoval svoj pisan kruhek, ki se je spekel v odprti peči pod kozolcem. Na voljo je bil tudi osvežilen zeliščni čaj. Pri peki pic so bili otroci kreativni in so si lahko po svojih željah sestavili pice po svojem okusu. Za konec je bil za presenečenje puding z marelicami in tapiokinimi kroglicami. Najmlajši so bili zelo navdušeni. Ker je bil dan lep in je bila delavnica sredi narave in poleg konjeniške kmetije, so se otroci razvrstili tudi za jahanje. Zvečer, ko smo se poslavljali, so si otroci zaželeli ponovnega srečanja z gospo Suzano na otroški kuharski delavnici.