Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Peka božičnega peciva

V soboto, 3.12.2011 smo na Osnovni šoli Tišina zbrali člani iz SDC podružnice Pomurje na delavnici peke božičnega peciva. Udeležba je bila precejšnja, saj se nas je zbralo kar 45 članov, obenem pa nas je z obiskom počastil Jure Hartman iz podružnice Podravje. Dobili smo se zjutraj ob 9 uri. Pozdravil nas je predsednik SDC podružnice Pomurje, za njim pa je imela govor ga. Kokol Helena. Razdelili smo se v skupine in pričeli pripravljati dobrote. Pripravljali smo: brezglutenske žemlje, kinder pingui, rolado brez moke, navadne kekse, orehove rogljičke, medenjake, brezglutenske srčke, drobno pecivo iz skute, kmečke kruhke, linške očke, muffine in pa nuttelino torto, najmlajši pa so pridno pomagali pri izdelavi rafaello kroglic. Naše roke so pridno ustvarjale dobrote, obenem pa smo se družili in zabavali ter izmenjali kakšne ideje in novice. Sledilo je kosilo: bograč in sveže pečene žemljice, nato pa smo poskušali sladke in slane dobrote. Po druženju smo razdelili humanitarne pakete in presenečenja otrokom. Polni vtisov, novih receptom in s polnimi želodčki smo se odpravili domov.