Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Pohod ob Muri ob mednarodnem dnevu celiakije

Ob Mednarodnem dnevu celiakije, 17. maja 2014, je Slovensko društvo za celiakijo, v okviru projekta projektu LQ -CELIAC, organiziralo Pohod ob Muri.

Pohod smo pričeli na Otoku ljubezni v Ižakovcih in po dveh urah končali pri Mlinu na Muri, čemer je sledil ogled muzeja in vožnja z brodom. Ob glasbi skupine Langa so udeleženci lahko poskusili brezglutenski langaš, ki so ga pripravile kuharice Turističnega društva Beltinci. Pohoda se je udeležilo 98 članov društev za celiakijo, 57 iz Slovenije in 41 iz Madžarske. Ob prireditvi je bil predstavljen Mednarodni dan celiakije in njegov pomen ter projekt LQ-CELIAC, ki se uspešno zaključuje v letošnjem septembru. Udeleženci srečanja so si ogledali grad v Beltincih, razstavo “Zgodovina zdravstva v Pomurju“ in muzej starodobnih koles.

Druženje smo zaključili z brezglutenskim kosilom v Termah Lendava.