Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Pohod po Blagovni

10. julija smo se podali na pohod po Blagovni. Ob 9.00 uri se nas je 17 članov, od tega 11 obolelih za celiakijo, zbralo na Rajskem otoku na Proseniškem. Pod strokovnim vodstvom gospe Brede Zupanc smo od tu krenili proti graščini na Blagovni in cerkvi Svete Rozalije. Med potjo nas je seznanila s kulturnozgodovinskimi dogodki, povezanimi s temi kraji. Po krajšem počitku pri cerkvi in razgledovanju okolice smo pot nadaljevali proti partizanski bolnišnici Zimi. Na počivališču ob avtocesti smo si privoščili počitek in malico. Od tu smo se vrnili nazaj na Rajski otok, kamor smo prispeli ob 13 uri, kjer so nas čakale dobrote z žara, seveda brez glutena. Kljub zelo vročemu dnevu je bil pohod prijeten, saj smo nekaj časa hodili po gozdu, pa tudi sama pot ni bila zahtevna.