Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Pomurci sodelovali na 8. Zimsko športnem dnevu SDC

Na mrzel dan, 08. februarja, ko so se stopinje v Murski Soboti spustile do -20 stopinj, smo se člani podružnice Pomurje zgodaj zjutraj dobili in odpravili priti Ribnici na Pohorju, kjer je potekal 8. zimski športni dan. Peljali smo se po zasneženih poteh, ki so ponekod spominjale na pravo zimsko pravljico. Ko smo prišli v Ribnico na Pohorju, smo se najprej prijavili in registrirali. Nato smo se ogreli z vročim in okusnim čajem. Za tem so nekateri odšli sproščat v welnes, drugi pa smučat. Smučarji tekmovalci so se v veleslalomski tekmi borili za Hervisov predhodni pokal društva in nekateri dobili še nagrade za umetniški vtis, med drugim tudi predsednik naše (Pomurske) podružnice. Sledila je tekma s pležuhi in zganjanje norčij, kjer so sproti podeljevali nagrade za umetniški vtis. Pležuh je namreč vrsta sank, z eno smučko in padanje z njimi je bilo sestavni del tekmovanja. Gledalci in navijači smo se nasmejali do solz. Sledilo je brezglutensko kosilo, ki je bilo odlično. Celoten čas našega druženja pa je potekala še degustacija novih oziroma še nepoznanih brezlutenskih izdelkov – sirovih krekerjev, pizze in jabolčnega štrukla. Nato je sledila podelitev nagrad in pokalov najboljšim po kategorijah. Vendar niti najslabši tekmovalci niso bili prikrajšani, ampak so dobili svoje nagrade.

Polni lepih doživetij in s polnimi trebuščki smo se pozno popoldne odpravili proti domu.