Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Porocilo o brezglutenskem dnevu

Dne 30. 9. 2023, se nas je kar nekaj celiakasev podruznice Ljubljana udelezilo tradicionalnega brezglutenskega dne, ki je bilo tokrat v domeni podružnice Celje, Nekaj ljubljanskih celiakašev je odšlo z avtobusom, ostali so prišli na kraj srečanja – Braslovče z lastnim prevozom. Ko smo prišli na zbirno mesto, smo dobili kupončke za darilo, kosilo, malico… Nekateri smo prinesli tudi sladice za tekmovanje o najboljši sladici. Potekalo je tudi tekmovanje o golažu, več o tem malo kasneje. Po pozdravnih nagovorih so se nekateri udeležili ogleda  gradu Žovnek, ostali pa smo se podali na sprehod okoli Braslovšekga jezera, ki je bilo tudi zanimivo in lepo. Ko smo prišli nazaj, smo lahko kmalu dobili že kosilo. Na izbiro si imel tako hrenovke kot tudi golaž. Pa smo spet tukaj pri tekmovanju golaža. Prijavilo se je kar 8 tekmovalnih ekip. Manjkali sta podružnici Podravje in Koroške, Celjska podružnica je imela kar 4 tekmovalne ekipe. Sicer najlepša tekmovalna stojnica je bila naša Ljubljanska – Srnice iz Ljubljane, ki jo je sestavljala ekipa pod vodstvom Nandi Čepon, Janez Čepon in Helena Malovrh, ki nam je priborila tako zasluženo prvo mesto. Drugo in tretje mesto je pripadalo seveda organizatorjem Celjanom. Tudi ostale ekipe so bile dobre in so dobile medalje. Vse golaže in sladice je ocenjeval sam Masterchefof tekmovalec Tilen Beloševič, ki je tudi povezoval samo dogajanje. Pri ocenjevanju sladic pa je prvo in tretje mesto pripadalo Celjski podružnici, drugo mesto smo osvojili Ljubljančani. Na voljo pa je bil tudi srečolov z bogatimi nagradami, med drugim z živim zajcem oz. kuncem. Sicer se pa seli veseli brezglutenski dan naslednje leto v Ljubljansko podružnico. 

Zapisala Maja Dimitrijević