Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Poročilo o dvodnevnem rehabilitacijskem izletu

Dne 25. in 26.6.2016 smo realizirali preloženi dvodnevni rehabilitacijski izlet. Prvega dne nas je pot vodila na Plitvička jezera, kjer nas je pričakala vodička. Vreme je bilo neznosno soparno, kljub temu pa smo si uspeli ogledati večino najlepših znamenitosti Plitvic. Zaradi nevihte smo ogled skrajšali za slabo uro in se odpeljali v Metliko, kjer nas je čakala odlična brezglutenska večerja.

Prespali smo v edinem metliškem hotelu in se naslednjega dne po zajtrku odpravili naprej. S pomočjo vodiča smo obiskali Šokčev dvor, ki predstavlja ohranjeno kulturno dediščino Bele krajine. Kljub zanimivosti ogleda je bilo pot treba nadaljevati proti krajinskemu parku Kolpa, kjer nas je po enournem sprehodu čakalo kosilo. Po obilnem kosilu smo se odpeljali v šolo Bistri buči. V tej šoli smo se nasmejali kot že dolgo ne, saj gre za prikaz osnovne šole iz leta 1957 in seveda tudi takratnih strogih učiteljev. Na koncu smo vsi dobili spričevala, vendar vsi z njimi nismo bili zadovoljni.

Polni lepih vtisov in z obilo smeha smo se odpravili proti Ljubljani in že razmišljali o naslednjem izletu.