Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Pred 35. leti je izšel prvi bilten

SDC ima že od vsega začetka cilj, da bi se bolniki s celiakijo v življenju lažje znašli. Naš moto je “Izobražujemo. Združujemo. Pomagamo.” in pri tem igra bilten zelo pomembno vlogo. Bilten prejmejo vsi člani v tiskani obliki, 2x letno.

Kot zanimivost in v prijetno branje spodaj prilagamo 1. bilten – glasilo (takrat še Društva za celiakijo Maribor, danes Slovenskega društva za celiakijo), ki je izšel decembra 1988, torej pred natanko 35. leti.

Po novembrski številki biltena, je v nastajanju že nov bilten, ki bo izšel v marcu 2024.

V sredo, 6.12.2023, je potekal sestanek uredniškega odbora biltena Celiakija. Urednica Živa Kuliš ponovno obljublja zanimivo branje.

V kolikor želite pripraviti prispevek ali pa imate kak predlog, se obrnite na nas (urednistvo.celiakija@gmail.com).