Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Pred natanko 32 leti se je Društvo za celiakijo Maribor preimenovalo v Slovensko društvo za celiakijo

Društvo za celiakijo Maribor je bilo ustanovljeno 24.3.1988 v Mariboru, kot prvo tovrstno društvo v Sloveniji in tudi takratni Jugoslaviji, in sicer iz ljubezni do otrok in želje, da se jim pomaga. Ustanovitev društva tako predstavlja začetek organiziranega delovanja za pomoč bolnikom s celiakijo pri nas.

Društvo za celiakijo Maribor se je le po štirih letih delovanja, in sicer na občnem zboru društva 22.5.1992, preimenovalo v Slovensko društvo za celiakijo ter področje delovanja razširilo na celotno Slovenijo v obliki podružnic. Tozadevni sklep je predlagala novoizvoljena predsednica društva Breda Kojc, ki je v društvu pustila velik pečat in je aktivna še danes.

Danes tako mineva 32 let od preimenovanja Društva za celiakijo Maribor v Slovensko društvo za celiakijo in z veseljem delimo tozadevni izsek iz zapisnika občnega zbora z dne 22.5.1992:

Del zapisnika občne seje Društva za celiakijo Maribor z dne 22.5.1992 (6. točka)