Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Predstavitev projekta na strokovni konferenci

Projekt LQ – CELIAC smo tudi letos predstavili na XXIII. srečanju pediatrov in X. srečanju medicinskih sester v pediatriji, v Mariboru.

Na strokovnem srečanju v Mariboru, kjer je prisotna večina slovenske pediatrične stroke, smo se predstavili z našo stojnico, informirali in osveščali strokovno javnost in predstavljali društvene aktivnosti, ki so za bolnike s celiakijo izjemnega pomena in v veliko pomoč, še posebno kmalu po odkritju bolezni.

Med številnimi predavanji velja, v povezavi z našim projektom, izpostaviti predavanje z naslovom “Genetika v pediatrični gastrenetrologiji”, ki ga bo izvedel dr. Jernej Dolinšek, dr. med.

Z omenjenimi aktivnostmi si želimo vplivati na izboljšanje kvalitete življenja bolnikov s celiakijo, kjer igra prepoznavnost in s tem hitrejša pot novih bolnikov do slovenskega društva za celiakijo pomembno vlogo.