Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

QR kode za še lažji in hitrejši pretok informacij

V Slovenskemu društvu za celiakijo nenehno preverjamo možnosti za obveščanje članstva in zainteresirane javnosti o naših aktivnostih ter pri tem uporabljamo številna orodja, ki jih omogoča svetovni splet.

Za še lažji in hitrejši pretok informacij smo pripravili naslednje QR kode (več o sami QR kodi najdete na koncu prispevka):

QR koda z osnovnimi informaciji in kontaktnimi podatki o društvu

Zakaj postati član Slovenskega društva za celiakijo

QR koda s povezavo do pristopne izjave (Pridruži se)

QR koda s povezavo do vabila na 20. jubilejni zimski športni dan

Navedene QR kode Slovenskega društva za celiakijo seveda lahko delite z vsemi, ki bi jih zadeve utegnile zanimati. Vabljeni.

QR koda je kratica za angleški izraz »quick response code« in je sestavljena iz belega ozadja, na katerem so črni kvadratki, ki nam omogočajo da s pomočjo pametnega telefona ali tablice »preberemo« sporočilo, ki ga ta nosi. Najlažja in najbolj razširjena metoda za branje QR kode je s pomočjo ustrezne aplikacije na pametnem telefonu ali tablici. Na Google Play Store (za uporabnike Android naprav) ali na Apple App Store (za uporabnike Apple naprav) je na voljo ogromno različnih aplikacij za skeniranje/branje QR kod.