Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Športni dan celiakasev v Szombathelyju

Društvo za celiakijo Železne županije je v soboto, 9. marca 2013, v Szombathelyu organiziralo prvi športni dan bolnikov s celiakijo v okviru projekta LQ – CELIAC.

V športni dvorani v središču Szombathelya se je na športnem dogodku zbralo okoli 60 članov društev za celiakijo iz obeh regij. Organizatorji so poskrbeli za pester program, tekmovanja so se odvijala malo za šalo malo zares, na koncu pa so vsi udeleženci prejeli medalje za hrabrost in sodelovanje.

Predstavili smo se tudi madžarski javnosti, nastale so zanimive fotografije.

Naslednji dan, v nedeljo, 10. marca 2013 smo člani ožje projektne skupine na 7. sestanku projektnih partnerjev poročali o aktivnostih v preteklih mesecih in si zastavili plane za nadaljnje aktivnosti.

Z vsako uspešno izvedeno aktivnostjo smo bliže našemu glavnemu cilju izboljšanju kvalitete življenja bolnikov s celiakijo, z objavami v medijih skrbimo za osveščanje širše javnosti o bolezni, s skupnimi aktivnostmi pa za povezovanje bolnikov in prenos dobrih praks.