Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Strokovno poslovna ekskurzija v Italijo, od 20.04.2023 do 23.04.2023

Že vrsto let organiziramo poslovno strokovne ekskurzije v tujino. Namen teh ekskurzij je, da se srečamo z bolniki s celiakijo dotične države v katero potujemo. Letos smo se odločili, da obiščemo Italijo oziroma tovarno SCHAR, kjer se proizvajajo izključno hrana brez glutena. V tovarni so nas izjemno prijazno sprejeli, nam pokazali proizvodnjo, pripravili strokovno predavanje v slovenskem jeziku in nas postregli s picami brez glutena iz njihove krušne peči. Na koncu smo si izmenjali darila, se fotografirali za spomin in polni lepih spominov nadaljevali potepanje po Italiji. To vrstna srečanja so za nas bolnike s celiakijo izjemnega pomena, da vemo, kje smo in kaj se da še narediti za kvalitetno, samostojno in neodvisno življenje bolnikov s celiakijo pri nas.