Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Tečaj peke brezglutenskih izdelkov

V Podružnici za Koroško smo ponovno organizirali tečaj peke brezglutenskih izdelkov, ki se je tokrat odvijal v prostorih podjetja SLORATIONAL d.o.o. v PTC Katica v Slovenj Gradcu. Tečaj je potekal v dveh skupinah ob 9.30 in 12.30 uri pod vodstvom Matjaža Gruberja in Zmaga Polaka ob strokovni pomoči ge. Bernarde Klančnik, strokovne učiteljice kuharstva na Srednji gostinski, turistični in lesarski šoli Slovenj Gradec. Pripravili smo žemljice, bombetke, slane palčke ter mlince (bila je martinova sobota). Pripravo slednjih nam je prikazala mama celiakašice ga. Petričevič. Pri pripravi izdelkov so sodelovali prav vsi udeleženci, ki so si vmes tudi izmenjavali izkušnje. Vse je izvrstno uspelo. Na koncu so se vsi posladkali še z zelo okusno pico. Vsem se je zdel takšen način priprave tečaja, ko so prav vsi sodelovali in pekli, izvrstna zamisel, zato smo se odločili, da bomo tudi vse tečaje v prihodnje organizirani na tovrsten način. Prav tako bomo v prihodnje povabili še kakšno mamo oz. članico, da nam na tečaju predstavi kakšen svoj recept. Veseli pa smo , da se nam je pridružila tudi Klavdija – pevka skupine Katrca.

Razšli smo se v prijetnem vzdušju ter domov odnesli nekaj napečenih dobrot za martinovo kosilo ter predvsem nekaj novih izkušenj.

Za izvedbo tečaja se moramo zahvaliti:
podjetju SLORATIONAL d.o.o.(www.slorational.com)
Polak & Polak d.n.o.(http://2polak.webyshop.com/si/)
Premi d.o.o.
ge. Bernardi Klančnik za strokovno vodstvo
ter Matjažu, Zmagu in ge. Petričevič