Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Tečaj peke brezglutenskih potic

Po treh letih smo se ponovno lotili peke potice. Tudi tokrat je tečaj vodila naša prizadevna članica Marija Kališnik. Poleg štirih različnih potic (orehova, čokoladna, rozinova in lešnikova), smo v štirih urah spekli še piškote, buhtlje, biskvit iz beljakov ter tako imenovane pariške rožice (iz ostankov testa in nadeva za potico). Kljub temu, da je pustni čas že minil smo ocvrli še nekaj slastnih krofov. Delo je potekalo v štirih skupinah in kar intenzivno.  Veseli nas, da se je tokratnega tečaja udeležilo nekaj čisto svežih članov, ki so si hitro nabrali novih izkušenj.  Brez degustacije končnih izdelkov seveda ni šlo. Večji del spečenih sladic pa smo si razdelili in polepšali vikend še svojim domačim.