Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Udeležili smo se 9. Zimsko športnega dne

V petek na kulturni praznik 8. februarja 2013 smo se zbrali ob šesti uri zjutraj v Tivoliju na avtobusu. Bilo nas je 18. Na Trojanah se je pridružilo še 7 članov. Trinajst jih je odšlo z lastnim prevozom. V Ribnici na Pohorju so nas že pričakali člani ostalih podružnic. Organizirano je bilo smučarsko in deskarsko tekmovanje. Najboljši so dobili medalje. Naši podružnici  sta Matevž Bibič in Darja Krivec priborila  dve bronasti medalji. Najbolje se je odrezal  Urban Čepon, ki je prejel  srebrno medaljo. Še enkrat čestitamo vsem tistim bolnikom, ki so nas zastopali na tekmovanju. Nekateri smo si  izbrali užitke v velnes centru ali pa smo odšli na pohod. Vreme je bilo kar prijetno, le sonce se je malo preveč skrivalo. Druženje so nam popestrili kurenti  in beneški maski.  Pripravili so nam degustacijo Schär njokov s paradižnikovo omako. Prikazano nam je bilo, kako si na hiter način pripravimo okusen obrok. Bolniki smo prejeli še vrečko z  brezglutenskimi prigrizki in kg dietne moke. Vsem, ki so si želeli opraviti hitri test za celiakijo so ustregli. Ta test je pomemben za sorodnike bolnikov, kot tudi za bolnike, ki se želijo prepričati ali imajo ustrezno dieto. Skriti gluten v hrani lahko škoduje bolnikom, ne da bi se tega zavedali. Organizatorji  so nam v hotelu pripravili okusno dietno kosilo s sladicami.  Kulturni dan smo preživeli aktivno in se zadovoljni vrnili v Ljubljano ob 19:00. Druženje z ostalimi podružnicami je vedno prijetno.